Prvenstvo Vojvodine u kajaku - Apatin 2009
Evropsko prvenstvo u kajaku i kanuu - Brandenburg 2009
Otvoreno prvenstvo Srbije u kajaku i kanuu 2009
Rezultati bezdanskih kajakaa - leto 2008
Sveani prijem kajakaica
Bronzane kajakaice 2007 - galerija
Svetska bronza za nae kajakaice

Kajak - Evropsko prvenstvo u Milanu

Na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu, koje je odrano u Milanu (15-18.5.2008), bezdanske kajakaice su ostvarile zapaene rezultate, ali nisu uspele da izbore plasman na OI u Pekingu.
Najbolja kajakaica Srbije, Bezdanka Antonija Na (sada kajakaica novosadske Vojvodine) osvojila je srebrnu medalju u disciplini K-1 1000m. 22-godinja Antonija je ovu deonicu izveslala za 4:03.961, 4 sekunde iza pobednice Dalme Benedek iz Maarske. Tree mesto zauzela je Nemica Marina uk, sa vremenom od 4:04.134.

Miljana Kneevi, Antonija Panda, Renata Major Kubik i Marta Tibor (KK Dunav, Bezdan) u sprinterskoj disciplini K-4 200m osvojile su bronzanu medalju izveslavi ovu disciplinu za 36.592 sekundi. Prve su bile Maarice, a druge Ruskinje.
Nae devojke ponovile su uspeh postignut na Svetskom seniorskom prvenstvu u kajaku i kanuu u Duizburgu (2007).
U kajaku etvorosedu u disciplini K-4 1000m, nae seniorke Antonija Panda, Renata Major Kubik, Marta Tibor i Jelena Klimpf zauzele su etvrto mesto u Evropi, izveslavi ovu deonicu za 3:38.897. Prve su bile Maarice (3:28.303.), druge Poljakinje (3:30.613), a tree Rumunke (3:36.400).
U finalnoj trci K-4 500m ene, Marta Tibor, Renata Major Kubik, Antonija Panda i Miljana Kneevi zauzele su 7. mesto sa vremenom 1:38.393. Na prvo mesto plasirale su se Nemice, na drugo Maarice.
Viceampionka Evrope Antonija Na u disciplini K-1 500m B finale zavrila je plasirajui se na 7, odnosno 16. mesto u Evropi sa vremenom 2:01.932

Naalost, srpski kajak ove godine na Olimpijadi u Pekingu nee imati predstavnike, posle Olimpijada u Sidneju i Atini, s obzirom na to da nai reprezentativci nisu ispunili uslove za plasman na Olimpijske igre u Pekingu.

Izvor: blic-online